ШИРИ СЕ МЕТЕО-МРЕЖА У ПАРАЋИНУ: Стижу кишомери и три нове мерне станице
ПАРАЋИНСКА општина има вероватно највећу локалну метеоролошку мрежу у Србији са 13 аутоматских мерних станица (АМС) на метеоролошки битним „тачкама“ , а њено ширење се наставља.
Фото: Фејсбук/ПН:метео
Удружење „Параћин метео“ у чијем је власништву ова мрежа, у поступку је набавке још три станице које стижу половином септембра, као и 40 кишомера који ће бити испоручени током наредне седмице.
Владимир Дикић, пасионирани метеоролог-аматер који води ово удружење, позвао је суграђане заинтересоване да се код њих поставе кишомери да се јаве.
- Предност ће имати она места која још немају метеоролошку станицу, а то су: Трешњевица, Рашевица, Поточац, Чепуре, Горње Видово, Ратаре, Сикирица, Крежбинац, Бусиловац, Мириловац, Главица, Давидовац, Лешје, Клачевица, Извор, Грза, Горња Мутница, Шалудовац, Поповац и Забрега - истиче Дикић.
Три нове станице, кад буду испоручене, поставиће се у селима Плана, Лебина и Доње Видово.
За средства за ширење метео-мреже и кишомере ово удружење је конкурисало за буџетска средства из општинске касе и добило је 120.000 динара.
Препоручујемо
СНЕГ У ЗАПАДНОЈ СРБИЈИ: Ево каква је ситуација у Чачку, Лучанима, Ивањици...
08. 01. 2026. у 16:02
ДВОСТРУКО СЛАВЉЕ: Краљевчки ОK Техничар прославио Божић и свој 16. рођендан
08. 01. 2026. у 15:36
ПУТИНОВ СПЕЦИЈАЛАЦ: Готово је са Гренландом, нека се спреми Канада?
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су већ одлучиле о судбини Гренланда, да ли је на реду Канада, запитао се Кирил Дмитријев, специјални представник руског председника Владимир Путина за инвестиционо-економску сарадњу са иностранством.
06. 01. 2026. у 12:49
БРИТАНЦИ ТВРДЕ: Ово је Трампов план за Гренланд, погледајте шта нуди амерички председник
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе желе да понуде Гренланду споразум о слободном придруживању, сличан оном које Вашингтон има са појединим малим државама у Тихом океану, сазнаје Економист.
06. 01. 2026. у 14:39
КАКО ИЗГЛЕДА ЖИВОТ У НАЈХЛАДНИЈЕМ МЕСТУ НА СВЕТУ? Село у којем се аутомобили не гасе, телефони не раде, а деца иду у школу на –50°C
ПРОСЕЧНА температура у граду зими пада на -58 степени Целзијуса...
07. 01. 2026. у 18:20
Коментари (0)