ЛОКАЛНА САМОУПРАВА НАСТАВЉА ДА ПОМАЖЕ СВОЈИМ ЂАЦИМА; ПОСЕБНО ПРВАЦИМА Поново бесплатни уџбеници
СВИ овдашњи основци за предстојећу школску годину могу да рачунају на бесплатне уџбенике које ће им даровати локална самоуправе.
ФОТО: И. АДЕМОВСКИ
За њих 131 који од септембра крећу у први разред, поред књига, обезбеђен је и школски прибор, а - уз помоћ Покрајинске владе - добиће и кратке приручнике за безбедно кретање у саобраћају, и светлоодбојне прслуке.
Право на бесплатне уџбенике у Беочину, иначе, има више од хиљаду основаца...
- Већ трећу годину заредом издвајамо новац за ове намене, актуелни подаци показују да ће од јесени 115 малишана поћи у први разред ОШ "Јован Грчић Миленко", док је још 16 првака уписано у ОШ "Јован Поповић" из Сусека - каже председница Општине Биљана Јанковић, подсећајући на раније започете пројекте унапређења безбедности саобраћаја и постављања адекватне сигнализације у околини школских објеката.
То је једнако важно, као и едукација ученика коју активно реализују овдашњи полицајци. Јер, овде има много деце која самостално иду на наставу и враћају се са ње - како у Беочину, тако и у околним селима - па прилично рано постају активни учесници у саобраћају.
Иначе, по овогодишњем конкурсу Покрајинског секретаријата за енергетику, грађевинарство и саобраћај, на територији Војводине укупно 13 локалних самоуправа поднело је захтеве за доделу средстава на име суфинансирања набавке светлоодбојних прслука. И, за ову намену опредељена су два милиона динара, али та средства још нису у потпуности утрошена.
Препоручујемо
ПОЛИЦИЈУ ЗВАЛИ ЗБОГ - ИГРАЧКЕ: Родитељи из Врања револтирани реакцијом школе
24. 02. 2026. у 14:47
ВИШЕ ОД 1.100 ПРЕКРШАЈА: Ефекти појачане контроле саобраћаја ПУ Јагодина
24. 02. 2026. у 14:45
МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом
ЗАМЕНИК председника руског Савета безбедности Дмитриј Медведев запретио је да би Русија могла употребити тактичко нуклеарно оружје против Украјине, Француске и Уједињеног Краљевства уколико би Париз и Лондон Кијеву пружили нуклеарну технологију.
24. 02. 2026. у 13:45
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)