ОЖИВЕЛА ПАРАЋИНСКА ПЛАНА: Сеоски КУД прославио годишњицу

БРОЈ културно-уметничких друштава у селима општине Параћин из године у годину расте, а цифру је лане повећало друштво из Плане, које је окупило много младих свих генерација заинтересованих за фолклор и песму.

ОЖИВЕЛА ПАРАЋИНСКА ПЛАНА: Сеоски КУД прославио годишњицу

Фото: Фејсбук/Општина Параћин

Пред препуном салом сеоског Дома културе ово младо удружење минулог викенда обележило је годишњицу, показујући колико су напредовали у представљању српске традиције и изворног народног стваралаштва.

Овом приликом они су наступили са играма из Шумадије, Пчиње, Лесковца, а није изостао ни влашки фолклор. Домаћини су угостили и неколико Културно уметничких друштава из Параћина и других општина. 

Општина Параћин преко Дома омладине и Туристичке организације подржава овакве манифестације које оживљавају села, а и сама организује бројне музичке догађаје у оквиру „Музичког каравана“ који се током лета одржава у сеоским срединама.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка

КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка

РУСКИ председник Владимир Путин и белоруски лидер Александар Лукашенко планирају да се састану у блиској будућности и очекује се да ће разговарати о ултиматуму који је председник Украјине Володимир Зеленски недавно упутио Минску, саопштио је Кремљ.

23. 06. 2026. у 08:02

Меси питао хрватског фудбалера: ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН, он каже: Угасио сам га!

Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"

СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.

23. 06. 2026. у 16:05

Коментари (0)

УКРАЈИНА ГУБИ ТЕРИТОРИЈУ ЗА ТЕРИТОРИЈОМ: Владимир Путин разоткрио монструозне потезе Кијева