ОД БРАЗИЛА ДО ЈУЖНЕ КОРЕЈЕ: Сутра у Вршцу званично почиње јубиларни „Вршачки венац“
ТАМАН што се у Вршцу завршила манифестација „Винофест“, која је обележила своје пунолетство, у том граду ће већ вечерас почети јубиларни 25. Међународни фестивал фолклора „Вршачки венац“.
Фото: А.Путник
На великој бини на Градском тргу, као увертира за оно што следи од 8. до 10. јуна, вечерас ће најпре наступати десет културно-уметничких друштава из села око Вршца и Беле Цркве.
Свечано отварање фестивала најављено је за понедељак у 21 сат. Томе ће претходити традиционална поворка свих учесника, који ће уз песму и игру прошетати централним градским улицама.
Организатори су се потрудили да за јубиларно издање обезбеде атрактивне госте, па ће, тако, своје фолклорно наслеђе публици приказати ансамбли из Бразила, Колумбије, Јужне Кореје, Португала и Румуније.
Мађарски фолклор ће представљати мешани ансамбл из јужнобанатских села Војловица и Скореновац, а српски – ансамбл „Опленац“ из Канаде и вршачки ГКУД „Лаза Нанчић“.
Цела манифестација ће бити пропраћена етно-сајмом, док ће представници свих земаља учесница на затварању традиционално заједно одиграти неко српско коло.
Препоручујемо
АКРЕДИТАЦИЈА НА ЧАК СЕДАМ ГОДИНА: Дом здравља у Ваљеву поново сврстан у медицинску елиту
11. 03. 2026. у 06:45
РЕКОНСТРУКЦИЈА ВОДОВОДНЕ МРЕЖЕ У АПАТИНУ: Влада определила 284 милиона динара
10. 03. 2026. у 13:47
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)