ОБУКА КОПНЕНЕ ВОЈСКЕ: Провера обучености војника мартовска класе
У ЦЕНТРУ за обуку копнене војске у Пожаревцу обављена је провера индивидуалне специјалистичке обучености војника на добровољном служењу војног рока генерације „март 2024“ којима први период обучавања траје четири месеца.
Д.Н.
У овој групи су војници рода оклопних јединица и војно-полицијских и извиђачких специјалности рода пешадије којима, због специфичности и сложености војничких задатака, специјалистичка обука траје месец дана дуже.
Они су претходно прошли све садржаје индивидуалне тактичке обуке, оспособили се за руковање личним и наоружањем рода, реализовали сва програмска гађања и савладали проверу физичких способности.
-На дводневној провери обучености, војници су практично решавали тактичке задатке и показали висок ниво усвојених знања и вештина за рад на борбеним средствима и руковање војном опремом у оквиру својих специјалности – саопштено је из Министарства одбране.
У наставку следи колективна обука у тенковским и механизованим батаљонима, односно у војно-полицијским и извиђачким јединицама, где ће војници надоградити стечена знања и активно учествовати у реализацији свакодневних задатака, до завршетка служења војног рока.
Препоручујемо
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)