КОНСТИТУТИВНА СЕДНИЦА СКУПШТИНЕ У УЖИЦУ: Нова - стара градоначелница
ТОКОМ конститутивне седнице локалне Скупштине Јелена Раковић Радивојевић други пут је изабрана за градоначелницу Ужица и фактички реизбор потврдила је уз истицање захвалности суграђанима који су јој поклонили поверење на локалним изборима.
Град Ужице
На позицији заменика градоначелнице у наредном периоду биће Рајко Радосављевић, док су чланови градског већа: Миодраг Петковић задужен за финансије, Драгољуб Стојадиновић задужен за пројекте и друштвену делатност, Слободан Грбић задужен за област социјалне политике, Срђан Недељковић задужен за јавна предузећа, Владимир Синђелић задужен за месне заједнице, Зоран Лазић задужен за ванредне ситуације, Душанка Селаковић задужена за екологију и туризам, Слободан Шиљковић задужен за саобраћај и Владан Виријевић задужен за привреду и пољопривреду.
Као што смораније писали, Бранислав Митровић је изабран је за председника ужичке Скупштине. Његов заменик биће Александар Дрндаревић, а секретара Скупштине града Ужица именована је Јелена Суботић, дипломирани правник.
Од укупно 67 одборника за реизбор градоначелнице Ужица гласало је 39 одборника, 19 их је било против, а један глас био је неважећи.
Коалиција око СНС је у Ужицу формирала већину уз помоћ четири одборника Здраве Србије.
Препоручујемо
У ЋУПРИЈИ ПОЧЕО „РАВАНЕЛИУС“: Отворен 7. фестивал музичке изузетности
04. 07. 2026. у 18:03
ДЕЦО, ЛЕТУЈТЕ У БИБЛИОТЕЦИ: За ученике су почеле занимљиве креативне радионице
04. 07. 2026. у 17:28
ЛЕТЊЕ ШТИВО ЗА КУПАЧЕ: У Новом Саду на купалишту отворена „Библиотека на Штранду“
04. 07. 2026. у 11:13
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење
ЛИДЕР мађарске опозиционе странке Фидес и бивши премијер земље Виктор Орбан оптужио је данас владу странке Тиса да води земљу ка диктатури, након полемике изазване изјавама бившег председника Јаноша Адера о планираним сменама државних функционера.
05. 07. 2026. у 12:34
Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу "Ја волим Србију": "Тако су стајале ствари..."
ВЕСТ да би глумица Мирка Васиљевић од септембра могла да преузме водитељску улогу у квизу "Ја волим Србију", уместо досадашње водитељке Драгане Косјерине, изазвала је велику пажњу јавности.
05. 07. 2026. у 21:54
СТРАШНО: Предозирао се унук Ере Ојданића - драма у Реснику
УНУК Ере Ојданића, Андрија Ојданић данас се предозирао наркотицима, због чега је морала да реагује хитна помоћ.
03. 07. 2026. у 18:30
Коментари (0)