БАТИ, ЉУБИШИ И МАНДИ УЛИЦА НА ПЕТРОВАРАДИНУ: Нови Сад није заборавио тројицу прослављених глумаца
БАРДОВИ југословенског и српског глумишта Велимир Бата Живојиновић (Јагодина,1933 - Београд,2016), Љубиша Самарџић Смоки(Скопље,1936 - Београд,2017) као и Милорад Мандић Манда (Београд, 1961 -Београд, 2016)добиће свако по улицу у Петроварадину.
Фото Архива Новости
О предлогу Градске комисије за називе улица да тројица глумаца који су оставили дубок траг у нашој филмској уметности, а случај је хтео да их сву тројицу изгубимо у само две године, одборници Скупштине града Новог Сада гласаће на седници у петак, 28. јуна.
Улица Љубише Самарџића налазиће се на Карагачи, у близини Буковачког дола. Њој паралелна биће Батина улица, док ће улица у њиховој непосредној близини добити таблу са Мандиним именом.
Пред одборницима ће се наћи и предлог да се српској хероини балканских и Великог рата Милунки Савић (Копривница, 1889 - Београд, 1973) додели улица у Сремској Каменици. Наш филозоф и неуропсихијатар Владета Јеротић (Београд, 1924 - Београд, 2018) добиће улицу на Петроварадину.
Одборници ће имати прилику да се изјасне и о предлогу да у насељу Ветерник једна улица понесе име Благоја Јововића (Даниловград, 1922 - Росарио, 1999) српског борца Југословенске војске у отаџбини и извршиоца атентата на усташког поглавника Анту Павелића 10. априла 1957. у Ломас де Паламору, предграђу Буенос Ајреса.
Усвојен извештај о мандатима
ГРАДСКА изборна комисија усвојила је на јучерашњој седници укупни извештај о резултатима избора. Листа "Александар Вучић - Нови Сад сутра" добила је 45 од укупно 78 одборничких мандата. Једно одборничко место припашће листи "Савез војвођанских Мађара - др Балинт Пастор". Листа "Др Саво Манојловић - И ја сам Нови Сад - Крени-промени" имаће осам мандата, док листи "Удружени за слободан Нови Сад - Српска коалиција НАДА", припада 21 мандат. У скупштину улази и листа "Хероји - Миша Бачулов", којој следују три мандата.
Седница старог сазива заказана је за петак, 28. јун, а на дневном реду је више од 40 тачака. Представници појединих изборних листа противе се њеном одржавању јер сматрају "да је нелегитимна" и траже да конститутивна седница новог градског парламента буде што пре заказана.
- Управо они који се буне због одржавања скупштинске седнице у петак, константно улажу приговоре и жалбе на одлуке ГИК - објаснио је градоначелник Милан Ђурић и додао да су и чланови Градског већа и одборници још надлежни за доношење одлука и да, како је рекао, обављају послове за које су их бирали грађани.
Препоручујемо
ЗА БЕЗБЕДНИЈИ ПРЕВОЗ МАЛИШАНА: У Сомбору подељено 370 дечјих ауто-седишта
26. 02. 2026. у 15:25
ПРЕМИЈЕРА ПЛЕСНЕ ПРЕДСТАВЕ "ЗАМИСЛИ" : Студентски културни центар Нови Сад
26. 02. 2026. у 15:18
ИЗАЗОВИ ПОДРШКЕ НАЈРАЊИВИЈИМ ГРУПАМА: Међународни фестивал права и социјалне заштите
26. 02. 2026. у 14:00
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)