ЗА КУЋЕ И ОКУЋНИЦЕ : У сарадњи са републичким Комесаријатом, Бачка Паланка расписује конкурс за избелице
ОПШТИНА Бачка Паланка добила је од Комесаријата за избеглице 4,95 милиона динара за стамбено збрињавање избеглица.Ова средства биће додељена породицама којима су најпотребнија пошто у наредне две недеље буду основане општинске комисије које ће убрзо затим расписати конкурс. Уговори су потписани 20. јуна у Комесаријату за избеглице.
Фото Општина Бачка Паланка
За куповину сеоских кућа са окућницом Комесаријат је обезбедио 3,5 милиона динара, а општина из свог буџета издваја 390 хиљада динара док је за набавку грађевинског материјала и опреме за побољшање услова становања кроз реконструкцију и санацију Комесаријат издвојио 1.4 милиона динара динара.
За куповину куће с окућницом могу да се јаве избегла лица која немају решено стамбено питање, а максималан износ који могу да добију је 1.950.000 динара.
Конкурс за побољшање услова становања обухвата грађевинске радове, од реконструкције крова и кровне конструкције, зидова, уградњу изолације, замену електро, водоводних и канализационих инсталација, уређење фасаде, уградњу или замену керамичких плочица, набавку бојлера. Минимална вредност грађевинског пакета је 250.000, а максимална 800.000 динара.
- У сарадњи са Комесаријатом до сада смо обезбедили 42 домаћинства, 23 пакета грађевинског материјала, осам монтажних кућа и 20 стамбених јединица, а у априлу месецу су четири избегличке породице добиле грађевински материјал вредан два милиона динара за побољшање услова становања, кроз адаптацију или поправку породичних кућа. - каже председник Општине Бранислав Шушница.
Препоручујемо
ЗБОГ КВАРА НА ГЛАВНОМ ДОВОДУ: И данас проблем са водоснабдевањем Параћина и Ћуприје
21. 01. 2026. у 16:42
"ВИ СТЕ ЧОВЕК У ОЧАЈНОМ ПОЛОЖАЈУ" Орбан упутио бруталну поруку Зеленском: Свако ће добити оно што заслужује
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан упутио је поруку украјинском председнику Владимиру Зеленском на друштвеној мрежи Икс у којој наводи да му се чини да "нећемо моћи да дођемо до разумевања".
22. 01. 2026. у 17:27
ТРАМП САОПШТИО УДАРНУ ВЕСТ О ГРЕНЛАНДУ У ДАВОСУ
ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп рекао је да неће користити силу против Гренланда.
21. 01. 2026. у 15:13
КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)
БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.
22. 01. 2026. у 10:10
Коментари (0)