ПАРАЋИНСКИ ПЕСНИЦИ ГОСТИ У ЋУПРИЈИ: Представљена „Мистична дама“ Зорице Ђаковски

Зорана Рашић
Зорана Рашић

23. 06. 2024. у 15:26

ПОЗНАТИ песници из Параћина и чланови КК „Мирко Бањевић“ Зоран Павловић, Злата Јовановић, Гордана Марковић и Олга Ружић били су гости ћупријске Библиотеке „Душан Матић“ на промоције књиге „Мистична дама“ Зорице Ђаковски.

ПАРАЋИНСКИ ПЕСНИЦИ ГОСТИ У ЋУПРИЈИ: Представљена „Мистична дама“ Зорице Ђаковски

Фото: Фејсбук/КК Мирко Бањевић

У питању је песнички првенац професорке клавира ћупријске музичке школе, па је представљање њене прве књиге протекло уз надахнуту музику ученика ОМШ „Душан Сковран“-

Зорица Ђаковски поморавској јавности више је позната као пијанисткиња са дивним сопраном него као песникиња, а током промоције, праћеној казивањем свежих и надахнутих стихова, показала је да различите врсте уметности често иду „руку под руку“ јер је уметница казивала стихове, а и свирала на клавиру.

Параћински књижевни ствараоци су говорили о песничким квалитетима ауторке и њене прве песничке књиге чији је назив -  „Мистична дама“ - потпуно у складу са личношћу Ђаковске.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

УЖЕЛЕЛА СЕ ПОСЛА: Кум Милице Тодоровић открио када се певачица враћа на сцену