КОЛИКО СЕ ПОЗНАЈЕМО : Почео 16.циклус квиза средњошколаца Војводине (ФОТО)
НОВИ циклус квиз такмичења „Колико се познајемо ", шеснаести по реду, отпочео је данас у Сенти, где ће екипе из осам средњих школа АП Војводине показати колико познају културу својих сународника.
Прес биро Покрајинске владе
Квиз је део пројекта Покрајинске владе под називом „Афирмација мултикултурализма и толеранције у Војводини - мере за јачање међусобног поверења код младих" и бави се промоцијом мултикултурализма и толеранције од 2005. године.
-Циљ ове активности јесте едукација становништва, пре свега младих, о заједничкој историји и култури различитих националних заједница које живе у Војводини, стварањем услова за овакву едукацију кроз масовно укључење ученика средњих школа с територије АП Војводине. Такмичење је било отворено за све средњошколце, а за квиз су се припремали из публикације 'Војвођански мозаик' коју је издао наш секретаријат - казао је потпредседник Покрајинске владе и покрајински секретар за образовање, прописе, управу и националне мањине – националне заједнице Роберт Отот.
Прес биро Покрајинске владе
Као и у претходним циклусима, овогодишње такмичење подразумева вишејезичност – могућност да ученици у зависности од језика који се користи у настави, у квизу чују питања и дају одговоре на свом језику. Тиме се подстиче пријављивање школа у којима се настава одржава на језицима националних мањина – националних заједница. У овом циклусу, учесници ће се такмичити на српском, мађарском, словачком и хрватском језику.
Квалификациона такмичења одржаће се током ове недеље и у Мужљи, Старој Пазови и Суботици, док су полуфинале и финале заказани за крај маја 2024. године. У претходних петнаест циклуса овог такмичења учествовало је укупно 715 екипа са 2.833 такмичара, а све то је пропратило 30.000 гледалаца – навијача из школа које су се такмичиле.
Препоручујемо
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)