УСКОРО КОНКУРС ГРАДА ЗРЕЊАНИНА: Нове субвенције за куповину бицикала
ПОСЛЕ конкурса за избор компанија које се баве набавком и продајом бицикала као еколошки прихватљивог транспорта, град Зрењанин, тј. градоначелник Симо Салапура, расписаће и онај за заинтересоване грађане.
foto: grad Zrenjanin
Град Зрењанин овакве конкурсе спроводи од 2021. године и до сада је на тај начин субвенционисана куповина две стотине бицикала.
- У првој години субвенција је износила по пет хиљада динара за набавку 40 бицикала, али је касније, због великог интересовања повећана на десет хиљада динара - нагласио је градоначелник Зрењанина, напомену да је за суфинансирање набавке бицикала у овој годину, одобрен износ од 1,5 милиона динара.
Новац за суфинансирање набавке бицикала додељују се на основу Конкурса за грађане у износу од десет хиљада динара по једном бициклу.
Право учешћа на Конкурсу за избор привредних субјеката који набављају нове бицикле, имају сви заинтересовани који испуњавају законом утврђене услове, а рок за подношење пријава је до 19. априла.
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (0)