КОМЕМОРАЦИЈА У ГРДЕЛИЦИ: Организован превоз за заинтересоване грађане
Сутра се обележава 25 година од бомбардовања воза на улазу у Грделичку клисуру током НАТО агресије на нашу земљу, а за све грађане, који су заинтерсовани да присуствују комеморативном скупу, организован је превоз возом, из Лесковца до места страдања.
фото: И.Митић
„Железница Србије“ је то учинила у сарадњи са лесковачком локалном самоуправом. Воз ће на Железничкој станици у Лесковцу бити од 9.30 до 10 часова, када ће кренути за Грделицу, док ће повратак бити организован након завршетка комеморативног скупа.
Бомбе НАТО алијансе, током агресије на нашу земљу, учиниле су да 12. април постане један од најтужнијих дана у новијој историји Лесковца и целе Србије. Пре 25 година НАТО бомбардери ракетирали су воз пун путника. Погинуло је најмање 15 особа, међу којима је било и деце, док је тешко повређено више десетина људи.
Овај злочин догодио се у тренутку када је међународни путнички воз 393, на релацији Београд – Ниш – Скопље, прелазио Бистрички мост преко Јужне Мораве.
Препоручујемо
У ПОЖАРЕВЦУ НЕПРЕСТАНО ВЕЈЕ СНЕГ: Највише проблема на путевима - упозорење за возаче
08. 01. 2026. у 15:25
ДУКАТ ЗА ПРВОРОЂЕНУ БЕБУ У КЛАДОВУ: Девојчица Богдана прва дошла на свет
08. 01. 2026. у 15:11
ПУТИНОВ СПЕЦИЈАЛАЦ: Готово је са Гренландом, нека се спреми Канада?
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су већ одлучиле о судбини Гренланда, да ли је на реду Канада, запитао се Кирил Дмитријев, специјални представник руског председника Владимир Путина за инвестиционо-економску сарадњу са иностранством.
06. 01. 2026. у 12:49
БРИТАНЦИ ТВРДЕ: Ово је Трампов план за Гренланд, погледајте шта нуди амерички председник
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе желе да понуде Гренланду споразум о слободном придруживању, сличан оном које Вашингтон има са појединим малим државама у Тихом океану, сазнаје Економист.
06. 01. 2026. у 14:39
КАКО ИЗГЛЕДА ЖИВОТ У НАЈХЛАДНИЈЕМ МЕСТУ НА СВЕТУ? Село у којем се аутомобили не гасе, телефони не раде, а деца иду у школу на –50°C
ПРОСЕЧНА температура у граду зими пада на -58 степени Целзијуса...
07. 01. 2026. у 18:20
Коментари (0)