БЕОГРАДСКИ БАЛЕТ У УЖИЦУ: „Копелија“ за лечење младе Јелене Луковић
У години у којој носи титулу Престонице културе Србије, Ужице се сећа Љубинке Добријевић, уметнице, играчице, кореографкиње и педагошкиње, њој у част, балетски ансамбл Народног позоришта из Београда извешће балет “Копелија” у уторак 9. априла на сцени ужичког театра. Ова представа имаће и хуманитарни карактер, сав приход од улазница по цени од 1.000 динара намењен је лечењу младе Ужичанке Јелене Луковић (35).
приватна архива
Град Ужице, Народно позориште из Ужица и Београда, позвали су Ужичане да у што већем броју дођу на балетску представу, да уживају у сјајној балетској игри и да на овај начин буду подршка Јелени Луковић.
Јелени је дијагностификован троструко – негативни карцином дојке, уследило је лечење а до релапса је дошло 2022. године када су откривене бројне метастатске промене на оба плућна крила. Током 2023. године откривене су метастатске промене на мозгу , примењене су терапије на икс и гама ножу, а током ове године дошло је до новог погоршања Јелениног здравственог стања.
Младој Ужичанки су неопходна средства за наставак лечења медикаментима који нису на позитивној листи, а само једна од осам потребних апликација лека кошта 477.465 динара.
Број наменског хуманитарног рачуна за помоћ Јелени је:
205-9001032129012-15
NLB banka
Прималац Јелена Луковић
Препоручујемо
ЗБОГ КВАРА НА ГЛАВНОМ ДОВОДУ: И данас проблем са водоснабдевањем Параћина и Ћуприје
21. 01. 2026. у 16:42
УКРАЈИНЦИ ОБОРИЛИ НОВИ РУСКИ ДРОН: Запрепастили се шта се налази у њему
ЈЕДНОГ од првих дана 2026. године украјинска војска оборила је руски дрон новог типа. Идентификован је као „Геран-5“, брз и далекометни дрон.
23. 01. 2026. у 12:25
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)