У СЛАВУ КУЛТУРЕ И ТРАДИЦИЈЕ: Одржани „Малојасеновачки дани“

МАЛИ Јасеновац код Зајечара синоћ је угостио бројне љубитеље фолклора, изворних песама и обичаја на манифестацији „Малојасеновачки дани културе и традиције“.

У СЛАВУ КУЛТУРЕ И ТРАДИЦИЈЕ: Одржани „Малојасеновачки дани“

Фото: Позориште "Зоран Радмиловић"

Друга по реду манифестација нематеријалног културног наслеђа „Малојасеновачки дани културе и традиције“ окупила је чуваре традиције из Зајечара и околних села, али из борског Кривеља.

На задовољство публике, која није штедела дланове, у препуној сали малојасеновачког Дома културе, манифестацију је отворила Елена Матковић, градска већница за културу, а пригодном здравицом Власта Бачиловић из Kривеља код Бора. Песмом, игром и обичајима представили су се чланови фолклорних ансамбала: „ЗО-РА“, „Пензионер“ и „Никола Пашић“ из Зајечара, „Граничар“ из Халова и „Зоран Гајић“ из Рготине.

Организатор смотре је Установа Народно позориште Тимочке Kрајине - Центар за културу "Зоран Радмиловић" у сарадњи са Месном заједницом Мали Јасеновац, а покровитељ је град Зајечар.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

ИНТЕР БЕЖИ, А ОНИ СЕ БОРЕ: Наполи и Милан јуре заостатак за водећим нероазурима