РАДОВИ НА УЖИЧКОМ СТАРОМ ГРАДУ: Сувенирница па Водена кула
Почели су радови на изградњи сувенирнице уз Стари град, ужичку средњовековну тврђаву.
Министарство културе
У наредном периоду, по окончању изградње сувенирнице на 45 квадратних метара уз тврђаву, на овом месту ће бити повећан број догађаја из културе.
- Прво ће бити изграђен објекат, уследиће постављање комуналне инфраструктуре и на крају опремање сувенирнице. Посао ће трајати 45 дана, коштаће 21 милион динара, а новац су обезбедили град, Туристичка организација Ужица и Министарство културе – рекла је градоначелница Ужица Јелена Раковић Радивојевић.
Тврђава током трајања радова неће бити отворена за посетиоце, али ће по окончању посла она бити позорница за догађаје најављене у оквиру програма „Престоница културе Србије 2024. године“.
Пре две године, тврђава је имала 5.500 посетилаца, прошле око 11.000, а овај број ће се ускоро значајно повећати.
- Сувенирница ће бити место гре ће поетиоци моћи да се информишу о целокупној културној понуди – најавила је Данијела Ђорђевић, директорка ТО Ужице.
У наредном периоду биће реконструисана и Водена кула, једна од целина Старог града, вредност овог посла је 900.000 долара, а новац долази из градске касе, док је 400.000 обезбеђено из пројекта „“ЕУ про плус“.
У плану је и изградња шеталишта са десне стране Градске плаже, испод тврђаве.
Препоручујемо
СНЕГ У ЗАПАДНОЈ СРБИЈИ: Ево каква је ситуација у Чачку, Лучанима, Ивањици...
08. 01. 2026. у 16:02
ДВОСТРУКО СЛАВЉЕ: Краљевчки ОK Техничар прославио Божић и свој 16. рођендан
08. 01. 2026. у 15:36
ПУТИНОВ СПЕЦИЈАЛАЦ: Готово је са Гренландом, нека се спреми Канада?
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су већ одлучиле о судбини Гренланда, да ли је на реду Канада, запитао се Кирил Дмитријев, специјални представник руског председника Владимир Путина за инвестиционо-економску сарадњу са иностранством.
06. 01. 2026. у 12:49
БРИТАНЦИ ТВРДЕ: Ово је Трампов план за Гренланд, погледајте шта нуди амерички председник
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе желе да понуде Гренланду споразум о слободном придруживању, сличан оном које Вашингтон има са појединим малим државама у Тихом океану, сазнаје Економист.
06. 01. 2026. у 14:39
КАКО ИЗГЛЕДА ЖИВОТ У НАЈХЛАДНИЈЕМ МЕСТУ НА СВЕТУ? Село у којем се аутомобили не гасе, телефони не раде, а деца иду у школу на –50°C
ПРОСЕЧНА температура у граду зими пада на -58 степени Целзијуса...
07. 01. 2026. у 18:20
Коментари (0)