АКЦИЈА „ЗАВРНИ РУКАВЕ“: У Параћину је организује неформална група „Наше станиште“

Зорана Рашић
Зорана Рашић

20. 03. 2024. у 16:44

ШИРОМ Србије у недељу ће се једанаести пут одржати еколошка национална акција „Заврни рукаве“, а прикључиће јој се и Параћин на позив неформалне еколошке групе „Наше станиште“.

АКЦИЈА „ЗАВРНИ РУКАВЕ“: У Параћину је организује неформална група „Наше станиште“

Фото: З. Рашић

Окупљање свих заинтересованих суграђана је на стадиону „Борац“ , а чишћење града од отпада трајаће од 12 до 14 сати.

Звонко Петровић, један од активиста „Нашег станишта“ позвао је Параћинце да учествују у уклањању дела депонија и смећа које примете у граду.

Он је рекао да је акција важна због подизања свести о потреби заштите животне средине, те да „није срамота покупити туђе смеће јер је оно у ствари смеће свих нас“.

Локална самоуправа у Параћину помоћи ће ову акцију тако што ће ставити на располагање возило ЈКП „Црница“ којим ће се сакупљени отпад одвозити.

За четири године, колико „Наше станиште“ постоји, организовано је чак двадесетак еколошких акција чишћења популарног поморавског излетишта Грза и више других пројеката.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.

25. 02. 2026. у 12:25

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

Бледило, главобоља и мањак снаге: Ево шта може да стоји иза ових проблема