„ВЕЧЕ ТАЛЕНАТА“ У ТЕХНОЛОШКОЈ ШКОЛИ: Средњошколци креирали програм (ФОТО)
УЗ ВЕЛИКУ подршку својих професора, ученици свих разреда и профила Технолошке школе у Параћину приредили су синоћ незаборавно вече за своје вршњаке, родитеље и наставнике, са правом названо „Вече талената“.
Фото: З. Рашић
Основна идеја била је промоција лепоте, љубави и мира кроз рецитовање, музику, песму, скеч... па је организован наступ школског хора, док су најдаровитији наступили соло.
Репортоар својеврсне приредбе био је различит. Поред казивања поезије, између осталих Десанке Максимовић и Јована Дучића, присутни су могли да чују још прегршт народних пословица и изрека, да погледају скеч и друге забавне тачке, да сазнају што-шта о бонтону и лепим манирима.
На крају, приказана је ревија матурских хаљина и пригодних свечаних фризура, које су креирали ученици са фризерског смера.
„Вече талената“ припремљено је уз велику подршку директора Ненада Милосављевића, школског психолога Иване Милојевић и више професора, а судећи према задовољству и учесника и публике, реално је очекивати да ће овај догађај постати традиција.
Препоручујемо
МАЈА ГОЈКОВИЋ ПОСЕТИЛА МУЗЕЈ ВОЈВОДИНЕ: Подсећање на славне дане српске историје
11. 02. 2026. у 16:05
ХОЛОКАУСТ И КУЛТУРА СЕЋАЊА: Градоначелница Смедерева угостила др Леу Ганор
11. 02. 2026. у 15:11
ХРВАТСКА СВОЈЕ КОРЕНЕ ТРАЖИ У НАЈДУБЉЕМ МРАКУ: Контроверзни празник у суседству - "Степинчево" између верског култа и политичког терета
ЈОШ се није стишала бура око усташког пира на дочеку рукометаша, обележеног Томпсоновим песмама које глорификују НДХ, а из Загреба стижу нове провокације које буде авети прошлости.
11. 02. 2026. у 20:13
ОРБАН ОТКРИО ШОК ДЕТАЉЕ: Одбио сам позив Клинтона да уђем у рат са Србијом 1999. године
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан изјавио је да је 1999. године, током свог првог премијерског мандата, док су трајали сукоби у АП Косову и Метохији и НАТО агресија, добио позив од тадашњег америчког председника Била Клинтона да Мађарска отвори други фронт и нападне Србију или "бар да пуца из Мађарске преко Војводине све до Београда", али да је одбио такав позив, пренео је данас Телеx.
09. 02. 2026. у 11:13
ЈК ПРИЗНАЛА: "Са њим сам изгубила невиност - први пут са Немањом био је грозан, ужасан"
"ИМАЛА сам 18 година. Било је грозно искуство. Помислила сам: "Како некоме ово може да се догоди?" Било је ужасно."
10. 02. 2026. у 07:32
Коментари (0)