У СУСРЕТ 8. МАРТУ: Кладовска библиотека окупила најмлађе

ПОВОДОМ Међународног дана жена – 8. марта, Библиотека „Центар за културу“ у Кладову организује за децу бројне радионице.

У СУСРЕТ 8. МАРТУ: Кладовска библиотека окупила најмлађе

Фото: С.М.Јовановић

Са жељом да им креативно обоји предстојеће дане пред 8. март, Међународни дан жена кладовска Библиотека „Центар за културу“ приредила је креативну радионицу „Честитка на дар“ за млађе основце којима су на располагању машта, али и папири у боји, маказе, али и љубичице, беле раде и других материјала, да израде најлепшу честитку за своје маме.

И док ће ђаци другог разреда израђивати честитке, ученици трећег и четвртог разреда Основне школе „Вук Караџић“ присуствоваће предавању Аните Челeбић, књижничарке о српским царицама и краљицама.

Богато илустровано информацијама из књига Иване Б. Спасовић „Кнегиње и краљице династије Обреновић“ и  “Кнегиње и краљице династије Карађорђевић“, кладовски основци научиће нешто више о царици Теодори из лозе Немањића, краљици Наталији Обреновић и краљици Марији Карађорђевић.

На сцени ове кладовске установе културе данас од 18 сати наћи ће се и ученици ОШ "Вук Караџић" из Кладова са приредбом "Тихо ноћи". У програму учествују ученици петог разреда, под менторским вођством наставница Николине Србуловић, Катарине Томић, Љиљане Ђурђановић, Хор Основне музичке школе "Константин Бабић" у Кладову и АКУД "Полет" из Кладова.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (0)

ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ: Морам да саопштим вест која су ми јавили пре неколико минута