ВЕЋИНА ХОЋЕ ДА МЕЊА СТОЛАРИЈУ: Субвенције за 71 породицу у Параћину
ЛИСТА крајњих корисника субвенције за енергетску санацију породичних кућа и станова у Параћину постала је коначна, а према структури домаћинстава којима су одобрена средства, највећи број Параћинаца промениће дотрајалу столарију.
Фото: З. Рашић
Према речима Владимира Јанковића, председника надлежне комисије, за ову меру определио се 41 корисник, док ће остали искористити субвенцију за замену или уградњу котлова за грејање и грејних инсталација, те уградњу соларних панела за производњу електричне енергије.
Јанковић истиче да је још пет корисника остварило право, али због ограниченог расположивог новца - у износу од 11.250.000 динара заједничких средстава Општине и Министарства рударства и енергетике - са њима уговор неће бити закључен сада, већ након следећег конкурса за који неће бити потребно да поново подносе документацију.
Услови за почетак радова на кућама и становима створиће се након потписивања уговора између грађана, Општине и одабраних извођача. А то ће бити чим стигне сагласност Министарства рударства и енергетике, како би сви послови били окончани до јуна, како је уговором са министарством и предвиђено.
Препоручујемо
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)