ПОДРШКА ДЕЦИ ОБОЛЕЛОЈ ОД РАКА И У КИКИНДИ: Одржана акција „И ја се борим“
Кикинда је један од 35 градова у нашој земљи из којем је данас обележен Светски дан деце оболеле од рака.
Фото: Град Кикинда
Родитељи оболелих малишана, њихви рођаци, пријатељи, школски другари, као и други грађани и представници града подржали су кампању НУРДОР-а „Ја је се борим“.
У центру града окупили су се учесници да симболичним пуштањем балона пошаљу поруку охрабрења и подршке деци која се боре са тешким обољењем и њиховим породицама. Међу окупљенима биле су и породице чија деца се тренутно лече од неког облика рака, али и они чија су деца, нажалост, после неколико година лечења, изгубила битку.
- Знам како је бити родитељ у таквој ситуацији. Најважније је да родитељи и комплетне породице имају снаге, да не изгубе веру о наду да је победа болести могућа – рекла је мајка која је изгубила ћерку тинејџерку.
Приређен је и посебна програм у којем су учествовали су чланови АЏНМ „Гусле'“, Хора „Чуперак'“, плесног клуба „Данце анд Соул“, „Степ Уп“ мала вокална солисткиња Ена Гогић, успешна учесница многих музичких фестивала за децу.
Препоручујемо
ТРАМП ШОКИРАН И ОГОРЧЕН ЗБОГ НАПАДА НА ПУТИНОВУ РЕЗИДЕНЦИЈУ: Детаљи разговора америчког и руског председника
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп био је шокиран и огорчен покушајем Кијева да изведе напад на државну резиденцију председника Русије Владимира Путина, изјавио је помоћник председника Руске Федерације Јуриј Ушаков.
29. 12. 2025. у 17:38
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
ЗЕЛЕНСКИ: Спреман сам на сусрет са Путином - постоји један услов
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски изјавио је данас да је спреман да се састане са руским председником Владимиром Путином у било ком формату, али да је за то потребно да се ''речи и дела'' руског лидера подударају.
29. 12. 2025. у 13:08
Коментари (0)