НОВА ДИРЕКТОРКА ПОЗОРИШТА У ШАПЦУ Александра Делић води театар

В Митрић

11. 02. 2024. у 21:41

ОДБОРНИЦИ су за нову директорку Народног позоришта у Шапцу именовали Александру Делић, дипломирану менаџерку са огромним искуством у раду у култури и новинарству, која је од 2020. била помоћница директора ЈКП "Паркинг"

НОВА ДИРЕКТОРКА ПОЗОРИШТА У ШАПЦУ  Александра Делић води театар

Фото:В.Митрић

 Током и после рада у медијима - између осталог и у "Вечерњим новостима", од 2002. до пре четири године, када је добила и награду за новинарску храброст "Милан Пантић", коју додељују УНС и НУНС - доказала се и као организатор запажених културних догађаја у региону. Поред изложбе карикатура "Пјер" и промоција књиге Емира Кустурице "Смрт је непровјерена гласина", у сарадњи са Библиотеком шабачком, Александра Делић је и за ауторство документарног филма "Др Драга Љочић - Одсјаји" награђена Плакетом Српске краљевске академије научника и уметника. Била је члан новинарског жирија фестивала "Позоришно пролеће".

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - То је лицемерно!

"ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА" Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - "То је лицемерно!"

КОРИСТЕЋИ успех на недавним парлементарним изборима, приштинска администрација форсира чишћење покрајине од српског становништва, саопштено је из Министарства спољних послова Русије.

04. 02. 2026. у 13:32

Коментари (0)

КОРОНАВИРУС ХАОС! Опет Италија, опет изолација!