ДАРОВАО ДЕЦУ ОБОЛЕЛУ ОД АУТИЗМА: Хумани гимназијалац из Врања Вељко Пешић
УЧЕНИЦИ Гимназије неретко се истичу изузетним резултатима у учењу, али и у лепом васпитању, спремности да помогну другима када је то потребно, у организацији хуманитарних акција. Недавни гест ученика другог разреда Вељка Пешића пример је племенитости и ширине у мишљењу и осећању - оних правих вредности које се усвајају у породици да би се и у школи подстицале и неговале.
Фото: Приватна архива
Овај младић одлучио је да новац од награде, симболичних 3.000 динара, који је освојио на школском литерарном конкурсу под покровитељством "Задужбине Олге и Николе Ј. Динића, потпуковника у пензији из Врања", уплати на рачун Удружења деце оболеле од аутизма.
Овај наградни конкурс организује се од 2019. године, пету годину заредом, уочи Савиндана, само за ученике Гимназије, по жељи задужбинара. Задатак на овогодишњем конкурсу био је поетско прослављање лепоте школовања у Гимназији - писање школске химне: Гимназијо, теби певам!
Ученик Вељко Пешић је први пут учествовао и освојио треће место. Надахнут примером задужбинара Олге и Николе Динића - њиховом мисијом помагања ученика, овај гимназијалац је поступио у духу њихове хуманости и наставио путем истицања примера правих вредности.
Препоручујемо
ЗБОГ КВАРА НА ГЛАВНОМ ДОВОДУ: И данас проблем са водоснабдевањем Параћина и Ћуприје
21. 01. 2026. у 16:42
УКРАЈИНЦИ ОБОРИЛИ НОВИ РУСКИ ДРОН: Запрепастили се шта се налази у њему
ЈЕДНОГ од првих дана 2026. године украјинска војска оборила је руски дрон новог типа. Идентификован је као „Геран-5“, брз и далекометни дрон.
23. 01. 2026. у 12:25
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)