ХЛЕБ НАШ НАСУШНИ: Предавање у врњачком Замку културе
У Замку културе „Белимарковић“ у Врњачкој Бањи у петак, 26. јануара, биће одржано предавање под називом „Хлеб наш насушни на српским средњовековним фрескама“.
КЦ Врњачка Бања
Предавачи су Марина Лукић Цветић, историчар уметности, медиевалиста и др Лидија Цветић, теоретичар уметности и медија. Како је најављено, предавање почиње у 18 сати и садржи експерименталну реконструкцију хлебних трпеза и дегустацију, а улаз је бесплатан.
Препоручујемо
СИРЕНЕ ТАЧНО У ПОДНЕ: Провера система за јавно узбуњивање сутра у јужном Банату
02. 06. 2026. у 18:51
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ЕПСКИ ДЕБАКЛ! Арина Сабаленка избачена са Ролан Гароса
НАЈБОЉА тенисерка планете Арина Сабаленка неће се такмичити у завршници Ролан Гароса.
03. 06. 2026. у 15:48
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)