НОВА КЊИГА ИСТОРИЈСКОГ АРХИВА У СМЕДЕРЕВУ: Породица Бранковић-два есејистичка погледа

Јелена Илић

20. 01. 2024. у 12:46

Историјски архив у Смедереву ће током Светосавских свечаности представити истраживање Милана Мицића, историчара, књижевника и генералног секретара Матице српске и Ференца Немета, ванредног професора на Учитељском факултету у Суботици Универзитета у Новом Саду и најавити њихову књигу "Бранковићи-два есејистичка погледа"која ће изаћи у издању Историјског архива у Смедереву.

НОВА КЊИГА ИСТОРИЈСКОГ АРХИВА У СМЕДЕРЕВУ: Породица Бранковић-два есејистичка погледа

Фото: Архива "Новости"

Књига се бави породицом Бранковић која је од свих српских феудалних породица најдуже била присутна у српској историји у вековима када је пропадао српски средњовековни свет у борби за наслеђе Немањића и надирућом турском војском.

У књизи се даје осврт на мађарску историографију, угарске повеље, писма и извештаје који се односе на Бранковиће и Смедерево.

Промоција ће бити у читаоници Историјског архива у Смедереву, 22. јануара 2024. године у 10,30.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.

09. 12. 2025. у 20:57

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

Ћерка Луке Модрића више личи на Луку Модрића - од Луке Модрића (ФОТО)