НАЈБОЉИМА ПО 20.000 МЕСЕЧНО: И ове године Краљевчани стипендирају најуспешније студенте
И девету годину заредом Краљевчани новцем из градског буџета настављају да стипендирају своје најбоље студенте.
Г.Шљивић
Тако ће, након што је усвојена одлука на седници Привременог органа града Краљева, ускоро бити расписан конкурс за доделу 50 стипендија најуспешнијим студентима за школску 2023/2024. годину у појединачном месечном износу од 20.000 динара.
Ова стипендија, као и претходних година, исплаћиваће се током десет месеци, а неопходан услов на конкурсу биће да студенти имају просек оцена изнад 8,5 као и да редовно уписују годину за годином.
- Веома је важно се бар део наших најбољих студената, када заврше факултете, врати у Kраљево, а да остали, који одлуче да живе и раде у Београду, Новом Саду или у иностранству, помажу свом граду, излазе у сусрет својим суграђанима и увек мисле на Kраљево - каже др Предраг Терзић, председник Привременог органа града Краљева. - Ми се трудимо да данас помажемо њима, очекујући да ће они сутра наћи начин да помогну граду у којем су рођени и одрасли.
Као и лане, очекују се олакшице за добијање стипендије студентима са инвалидитетом за које неће бити неопходан услов да имају просек изнад 8,5 већ ће бити довољно да су у претходној години остварили најмање 36 ЕСПБ бодова. Ако из здравствених разлога нису могли да упишу наредну годину, и за то поседују одговарајућу документацију, њихова пријава ће бити прихваћена. Они се, како сазнајемо, неће рангирати са осталим студентима приликом Конкурса, већ ће им се стипендије аутоматски одобрити.
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (0)