ИЗАБРАН НАЈЛЕПШИ КРСТОВДАНСКИ КОЛАЧ: Светковина крај Дрине, победила Даница Чолаковић (ФОТО)
Даница Чолаковић, освијила је прву награду, Вера Тарлановић другу, а трећу Дара Јовановић Поповић на вечерас одржаном такмичењу за најбољи и најлепши крсни колач код Бање Ковиљаче.
Фото: В. Митрић
Такмичење је иначе организовао домаћин Зоран Мирковић, велкики црквени задужбинар, који је поред осталог, даровао СПЦ храм Сретења Господњег.
Духовну поезију казивао је познати песник др Андреј Мирицки, а изведене су и лепе музичке тачке празнику у част.
Најуспешније домаћице, у конкуренцији њих 50, добиле су вредне награде, а пригодне награде добиле су све учеснице, јер се, како каже Милица Страиловић, у име организатора, није знало који је крсни колач лепши као симбол Христовог тела.
Ова манифестација ће, по речима домаћина Мирковић, постати традиционална и реч је о "посвети великом празнику Крстовдану, нашим красним славама, нашој вери и нашем роду".
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (0)