СПРЕМНИ ЗА АКЦИЈУ: Обука припадника Добровољног ватрогасног друштва Врњачка Бања
Теоријским делом, тестом знања и завршном вежбом гашења пожара на отвореном, у Врњачкој Бањи успешно је реализована обука за припаднике овдашњег Добровољног ватрогасног друштва.
Општина Врњачка Бања
Ова обука одржана је у скопу пројекта „Јачање отпорности на природне катастрофе и унапређење стратегије приправности -ПРЕПС“ у сарадњи са Добровољном фондацијом Српске православне цркве „Човекољубље“.
- Сви припадници врњачког ДВД прошли су обуку и показали изузетно интересовање за теме које су тренингом биле обухваћене са циљем да спремно и адекватно одговоре на све изазове - рекао је Милинко Вукомановић, председник ДВД Врњачке Бање.
Општина Врњачка Бања
Ово Добровољно ватрогасно друштво иначе броји 17 припадника који брину о безбедности своје заједнице, пружају правовремену помоћ и својим ангажовањем пружају подршку Ватрогасној служби у спасавању људи и имовине.
Овом приликом учесници су могли да присуствују предавањима на теме које су обухватиле превентивне мере заштите, основе процеса горења, средства и опрему за гашење пожара, као и прву помоћ и стандардизована и приручна средства, а овај пројекат, према речима Марије Вранешевић из Фондације „Човекољубље“, осим у Врњачкој Бањи спроводи се и у Новом Пазару, Љубовији и Горњем Милановцу.
Препоручујемо
МИР НЕМА АЛТЕРНАТИВУ: У Вршцу обележена годишњица почетка бомбардовања (ФОТО)
24. 03. 2026. у 17:12
ПРИЈЕМ ЗА ПОРОДИЦЕ ПОГИНУЛИХ: И Власотинце обележило годишњицу НАТО агресије (ФОТО)
24. 03. 2026. у 15:49
НЕ ЗАБОРАВЉА ОДАКЛЕ ЈЕ: Гест Бранка Паликуће, правог Ере из Чикага (ФОТО)
24. 03. 2026. у 15:37
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)