ДОБРЕ ВЕСТИ ЗА СВИЛАЈНАЦ: Весић - За годину дана биће изграђено 70 километара канализационе мреже

Дејана Калинић
Дејана Калинић

14. 12. 2023. у 12:16

МИНИСТАР грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Горан Весић обишао је данас радове на изградњи канализационе мреже у насељу Седларе, у Свилајнцу, истичући да се радови изводе у четири насеља, укупно 70 километара мреже, који ће бити завршени за годину дана.

ДОБРЕ ВЕСТИ ЗА СВИЛАЈНАЦ: Весић - За годину дана биће изграђено 70 километара канализационе мреже

Фото: Министарство грађевинарства

Канализациона мрежа у Свилајнцу гради се у четири насеља, а поред Седлара, то су још и Тропоње, Суботица и Кушијево.

- Срећан сам када унапређујемо живот људи, а у ова четири насеља, градимо 70 километара канализације. Када то будемо завршили, решићемо грађанима велики проблем - рекао је Весић.

Навео је да је рок за завршетак радова годину дана, што значи да ће следеће године у ово време канализација бити заврешана. Додао је да ће након извођења радова, сви путеви бити враћени у пређашње стање.

Фото: Министарство грађевинарства

Поред тога, навео је да је у плану изградња још око 57 километара канализације, што је укупно 127 километара само у Свилајнцу, уз фабрику за прераду отпадних вода.

- Када све то будемо завршили, у следећој фази 'Чисте Србије' више нећемо имати скоро ниједну кућу у Свилајнцу која неће бити прикључена или ће сигурно највећи број бити прикључен на канализацију, а све отпадне воде ће ићи у чистом облику, у природу - истакао је Весић.

Министар је истакао да ће кроз пројекат 'Чисте Србије' чак 3,5 милијарди евра бити уложено у изградњу канализације, на коју ће, не рачунајући Београд, широм Србије бити прикључено 2,2 милиона људи.

- Скоро четири милиона људи ће бити прикључено на канализацију, а све отпадне воде ће бити прерађиване и враћаће се у природу. То је цивилизацијски искорак за Србију, која сада има новца да решава и проблеме са недостатком канализације, поред тога што гради путеве, мостове - указао је Весић.

Како је рекао, када земља напредује, а економија јача, онда се могу решавати проблеми грађана.

- Ово нису сви проблеми, али ако наставимо овако, моћи ћемо да дођемо у ситуацију да већину проблема решимо у једном тренутку - додао је министар.

Поновио је да ће бити грађена обилазница око Свилајнца, на обећање председника Александра Вучића, а следи и изградња брзе пруге од Београда до Ниша.

- У Свилајнцу има фабрика, али увек је потребно још, а за то је важна саобраћајна повезаност, због чега председник Вучић на томе и инсистира - рекао је Весић.

Додао је да је у Свилајнцу велики искорак направљен након што је отворен Природњачки музеј, који привлачи велики број екскурзија, наводећи да се са кабинетом премијерке Ане Брнабић ради на отварању Еколошког парка у овој општини.

Председник општине Предраг Милановић још једном је захвалио министру Весићу на посети и свим пројектима који се изводе.

- Ја овај посао радим већ скоро 16 година, никада се у Свилајнцу није радило у области инфраструктуре као у последњих годину дана. То може да буде пример целој Србији - рекао је Милановић.

БОНУС ВИДЕО: "ПРЕДСЕДНИЧЕ, ДОСТОЈНИ СТЕ": Вучићу уручен Орден првог степена Словачке евангеличке цркве

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од 45 и плаћаћемо је још

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још

ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.

13. 12. 2025. у 15:33

Коментари (0)

БОГ МЕ СПАСИО НАЈГОРЕГ: Аутобус висио над литицом, Босиљчић умало страдао на велики празник - Велику Госпојину славим као други рођендан