НОВОСАЂАНИ У ВЕЛИКОЈ АКЦИЈИ ОБНОВЕ ЗЕЛЕНОГ ФОНДА ГРАДА: Уништених 3.000 стабала у јулском невремену замениће 6.000 нових
ВЕЛИКА акција „Садимо сада за будућност Новог Сада“, којом је ове седмице почело остваривање петогодишњег плана обнове и унапређења зелених површина на територији Града, који садржи уз остало и више хиљада нових садница дрвећа, настављена је данас на Штраду садњом багрема, јасена, софоре и других врста.
фото: З. ГРУМИЋ
Том изузетно важном акцијом у организацији Градске управе за заштиту животне средине, „Градског зеленила“ и Радне групе „Зелена столица“, у сарадњи са низом друштвено одговорних компанија као донаторима, биће не само надокнађен број уништеног дрвећа у незапамћеном јулском невремену него чак удвостручен.
фото з.грумић
- Више од 3.000 стабала у пуној животној доби је девастирано у летошњој супер-олуји. Стога је Град одлучио да, снажним корацима, потпуно обнови свој зелени фонд и да га удвостручи. У оквиру ове акције, која ће трајати пет година, засадићемо 6.000 стабала а уз то ће и „Градско зеленило“, редовним путем садити од 2.000 до 2.500 садница дрвећа годишње, што значи да ће Нови Сад добити 16.000 нових стабала – изјавила је Мира Раденовић, чланица Градског већа.
ФОТО. З.ГРУМИЋ
У склопу велике акције садње, којом ће бити обухваћена и новосадска приградска насеља, биће посађена и по једна садница копривића у свакој месној заједници.
- Свих 47 месних заједница на територији града имаће свој копривић, у знак сећања на препознатљиво велико дрво у центру града такође уништено у јулском невремену, које је било један од симбола Новог Сада.
фото з.грумић
Раденовићева је додала да ће у Улици Модене, када буде завршена изградња подземне гараже и обављено партерно уређење тог простора, нови копривић бити посађен на истом месту где се налазио онај чија је старост била процењена на више од 150 година, који је био споменик природе прве категорија.
Иначе, званични почетак велике акције „Садимо сада за будућност Новог Сада“ означио је дан раније у парку „Бистрица 2“ градоначелник Милан Ђурић истакавши да би до краја године на градском подручју подручју требало да буде посађено око 2.000 стабала.
В.Н.
СВЕ ГОРИ НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Сирене завијају широм Израела, почео нови напад; Иран силовито удара по америчким базама (ФОТО/ВИДЕО)
ДРУГИ дан рата на Блиском истоку, пратите са нама дешавања уживо.
01. 03. 2026. у 07:31 >> 22:56
ОТКРИВЕНО КАКО ЈЕ УБИЈЕН ХАМНЕИ: Једна грешка га коштала живота, Трамп имао неочекиваног савезника
СКРИВЕН дубоко у свом бункеру, Али Хаменеи није очекивао дрзак дневни напад у самом срцу своје моћи.
01. 03. 2026. у 19:16
БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције
У АМЕРИЧКО-ИЗРАЕЛСКОМ нападу на Иран, убијен је врховни верски вођа, ајатолах Али Хамнеи док је обављао своје дужности у канцеларији у Техерану.
01. 03. 2026. у 12:45
Коментари (0)