МЕМОРИЈАЛНИ КУП “ЗОРАН ПУРГЕР“: У Параћину у част преминулог фотографа
ФОТО-кино клуб „Параћин“ организује у петак, 1. децембра, трећи по реду Меморијални куп „Зоран Пургер“ у знак сећања на свог рано преминулог оснивача и мајстора фотографије, Зорана Пургера.
Фото: ФКК "Параћин"
У галеријском простору Културног центра биће изложено 80 фотографија 64 аутора које је одабрао селектор Фото-савеза Србије Мирослав Предојевић међу 375 радова који су пристигли на конкурс из различитих крајева Србије и Босне и Херцеговине.
Како је рекла председница ФКК „Параћин“ Маја Стошић, тема конкурса и изложбе је документарна фотографија, по којој је Пургер био препознатљив.
Отварање изложбе је заказано у 19 сати, а ауторима најбољих фотографија биће додељене награде и медаље ФСС.
ПОКОЉ РУСА КОД ПОКРОВСКА, ОБЈАВЉЕНИ СНИМЦИ: Кренули у напад под окриљем магле, погинуло око 90 војника (ВИДЕО)
УКРАЈИНСКЕ снаге одбиле су велике руске нападе у једном дану у правцу Покровска, у Доњецкој области, усмртивши око 90 руских војника, јавља Кијев пост.
01. 02. 2026. у 16:56
"АНУШКА ЈЕ ВЕЋ ПРОЛИЛА УЉЕ..." Медведев: Зеленски је осуђен на пропаст
ШЕФ кијевског режима Владимир Зеленски је осуђен на пропаст, изјавио је заменик председника Савета безбедности Руске Федерације Дмитриј Медведев медијима.
01. 02. 2026. у 14:56
"УБИЋУ СЕ, ХОРОР!" Марија открила дуго чувану тајну: "Рођена сам без..."
"ЈА ћу да се убијем, значи хорор!"
01. 02. 2026. у 09:13
Коментари (0)