ПРЕДСЕДНИК ОПШТИНЕ СЈЕНИЦА ПОСЛЕ ПРОГЛАШЕЊА ВАНРЕДНЕ СИТУАЦИЈЕ: Нека места без струје, далековод испао из система

ПРЕДСЕДНИК општине Сјеница Муниб Мујагић изјавио је данас, након проглашења ванредне ситуације на територији те општине, да су поједина места остала без струје, зато што је далековод испао из система, а прегорео је један од главних прекидача.

ПРЕДСЕДНИК ОПШТИНЕ СЈЕНИЦА ПОСЛЕ ПРОГЛАШЕЊА ВАНРЕДНЕ СИТУАЦИЈЕ: Нека места без струје, далековод испао из система

Фото: В.И.

Мујагић је за Танјуг истакао да овај проблем у што краћем року покушавају да реше екипе електропривреде које се налазе на терену.

-Они чине напоре да што је могуће пре ставе велики број села под напон и да грађани, који се налазе на већој надморксој висини, добију електричну енергију, рекао је Мујагић.

Такође, председник општине Сјеница је истакао да је око 30 машина у погону и да се интензивно ради на ћишћењу свих путних праваца.

Он је нагласио и да ситуацију додатно отежава чињеница да јавно предузеће за уређивање градско-грађевинског земљишта и инфракстутуре нема директора који је пре неколико дана смењен и на његово место није именован нико.

-То значи да је то јавно предузеће од изузетног значаја блокирано, што компликује ситуацију. Људи су просто збуњени и док нисмо увели ванредну ситуацију, нисмо могли да покренемо систем, појаснио је председник општине Сјеница.

Према његовим речима, у Сјеници је нападало око 25 центиметара снега, док је на вишим деловима општине пало око 30 центиметара снега.

Додаје да ситуацију додатно отежава то што је снег влажан, јер је то, како је рекао, изузетан терет за електроводове.

Ситуацију, како каже, прате из сата у сат и спремни су да у било ком тренутку предузму адекватне мере.

-У Сјеници постоји и регионална метеоролошка станица, па ћемо у сарадњи с њима и пратити развој ситуације и на основу тога предузимати адекватне мере, истакао је Мујагић и додао да је једина добра околност то што снег није пратио интензиван ветар.

 

БОНУС ВИДЕО - РУСКА ПАЦИФИЧКА ФЛОТА: Извођење вежбе одбране Северног морског пута

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење

ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење

ЛИДЕР мађарске опозиционе странке Фидес и бивши премијер земље Виктор Орбан оптужио је данас владу странке Тиса да води земљу ка диктатури, након полемике изазване изјавама бившег председника Јаноша Адера о планираним сменама државних функционера.

05. 07. 2026. у 12:34

Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу Ја волим Србију: Тако су стајале ствари...

Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу "Ја волим Србију": "Тако су стајале ствари..."

ВЕСТ да би глумица Мирка Васиљевић од септембра могла да преузме водитељску улогу у квизу "Ја волим Србију", уместо досадашње водитељке Драгане Косјерине, изазвала је велику пажњу јавности.

05. 07. 2026. у 21:54

Коментари (0)

ОВДЕ ЈЕ СВЕ ПОЧЕЛО, ОВДЕ СЕ И ЗАВРШИЛО... Најбољи стрелац у историји Бразила, Нејмар, опростио се од репрезентације у сузама (ФОТО)