Акција за помоћ штићеницама у манастиру Света Петка
Костолачко Удружење „Од књиге до душе”, уз подршку Цркве Светог Максима Исповедника, организује хуманитарну акцију за помоћ Домском одељењу „Извор”, које ради при Центру за социјални рад у Параћину, а налази се у манастиру Света Петка.
ГУ Пожаревац
У акцији треба прикупити намирнице, зимску одећу и обућу, постељину, покриваче, пелене за одрасле и средстава за хигијену. На тај начин знатно ће се помоћи Домском одељењу, јер су у њему смештена одрасла и старија лица са интелектуалним тешкоћама и тешкоћама у комуникацији. Због начина функционисања, ово одељење представља јединствени случај у целој Србији, где монахиње, у манастирском дому, по 24 сата воде бригу о девојкама и женама ометеним у развоју, од чега је половина непокретна. Сестринство чини 13 монахиња, а у дому тренутно борави 88 штићеница, које имају од 20 до 70 година. Сви који желе да се прикључе акцији донације могу да донесу до 1. децембра у цркву у Костолцу, у времену од 8 до 16 и недељом од 7 до 14 сати.
Препоручујемо
БЛИЗАНЦИ БРАТ И СЕСТРА: У породилишту у Новом Саду за дан рођене 34 бебе
24. 12. 2025. у 16:25
СТРАВИЧАН УДЕС У ВАЉЕВУ: Аутомобил завршио на крову - Полиција на лицу места (ФОТО)
22. 12. 2025. у 09:38
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
"САД ЈЕ ТИТО ОДЈЕДНОМ ПОБИО ЈАДНЕ ХРВАТЕ..." Ведрана о бившој држави: "Све сам више Југословенка како време одмиче!"
ВЕДРАНА не бира речи када говори о времену Југославије...
24. 12. 2025. у 09:52
Коментари (0)