МИТРОВСКЕ ЗАДУШНИЦЕ У СУБОТУ: Посета градском гробљу у Параћину без возила
ЗБОГ великих гужби које се очекују у суботу, 4. новембра, када православни верници обележавају Митровске, односно јесење Задушнице, улазак моторним возилима на градско гробље у Параћину од 7 до 17 сати неће бити дозвољен, подсећају из управе РЈ „Гробље“.
Фото: З. Рашић
Возачи ће своја возила моћи да оставе на паркингу који се налази преко пута капела, као и на путу ка насељу Седми јули у близини некадашње касарне, а о одржавању реда бринуће саобраћајна полиција и редари.
Митровске задушнице су увек у суботу уочи верског празника који је посвећен Светом великомученику Димитрију, а обичај је да се тог дана дели храна са људима који посећују гробове својих најмилијих, уз помињање за спас душе покојника.
На гробље се обавезно износе кувано жито, црно вино и свеће.
Препоручујемо
ПАРАЋИНУ ЈОШ ЈЕДНА СЕОСКА КУЋА: Потписан уговор, у Дреновцу кров за Анђелу и Срђана
31. 10. 2023. у 20:39
НАПРАВИЛИ ДОМ ЗА ПТИЦЕ СТАНАРИЦЕ Добар пример ученика из Плане код Параћина
30. 10. 2023. у 18:25
„СВЕТА ГОРА ЦРНИЧКА“: Колонија уметничких фотографа заказана у Забреги
25. 10. 2023. у 06:30
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ГОРИ АМЕРИЧКИ НОСАЧ АВИОНА: Хитно се огласила Централна команда САД
ДАНАС је на америчком носачу авиона USS Gerald R. Ford (CVN-78) избио пожар, који је у међувремену угашен.
12. 03. 2026. у 16:38
ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"
СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.
12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37
Коментари (0)