“ДА НАМ СУНЦЕ ВЕЧНО СЈА“: Шездесети рођендан ОШ у Јагодини
Основна школа “17.октобар“ у Јагодини прославила јубиларни, шездесети рођендан.
Фото:З.Глигоријевић
Дан ОШ „17 октобар“ обележен је свечаном академијом под називом “Да нам сунце вечно сја“ у којој су ученици од првог до осмог разреда направили својеврсни музички времеплов и приказ музичких хитова од шездесетих година прошлог века до данас.
Свечана академија била је и прилика да се представе ђаци који су током претходне школске године постигли значајне резултате на такмичењима. Награђено је 68 ученика.
За шест деценија рада кроз школу “17.октобар“ прошло је 8.500 ђака, међу којима је много доктора наука из свих области и истакнутих личности који су дали свој допринос друштву.
Препоручујемо
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ГОРИ АМЕРИЧКИ НОСАЧ АВИОНА: Хитно се огласила Централна команда САД
ДАНАС је на америчком носачу авиона USS Gerald R. Ford (CVN-78) избио пожар, који је у међувремену угашен.
12. 03. 2026. у 16:38
ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"
СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.
12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37
Коментари (0)