ТОПЛАНА У ЛЕСКОВЦУ СПРЕМНА ЗА ГРЕЈНУ СЕЗОНУ: Инвестициона улагања се приводе крају
Лесковачка „Топлана“ је спремна за почетак грејне сезоне. Уговори са добављачима енергената, угља, мазута и гаса, су потписани на време, а овогодишња капитална инвестициона улагања, вредна око 300 милиона динара, се приводе крају.
Фото И. Митић
- Сви планирани радови на реконструкцији магистралног топловода, од котларнице „Црвена звезда“ до центра града односно Јужног блока, биће окончани до 10. октобра, а машински део радова и раније како би на време могли да кренемо са топлим пробама – казао је Томица Јовановић, директор овог јавног предузећа.
Током лета у котларници „Дубочица“ уграђена су два комбинована горионика, мазут -гас, а котлови прикључени на мерну регулациону станицу. Независно од грејне сезоне, током зиме, у овој котларници ће бити уграђен још један нови котао на гас.
- Циљ нам је да свуда где је то могуће користимо гас као еколошки најприхватљивији енергент. Из технолошких разлога то неће бити могуће у котларници „С17“, која користи мазут, а током хладних зимских дана у котларници „Црвена звезда“ за загревање, поред гаса, користићемо и угаљ – истакао је директор Јовановић.
Цена даљинског грејања у Лесковцу ове грејне сезоне требало би да остане на прошлогодишњем нивоу када су услуге лесковачке „Топлане“ поскупеле за око 30 одсто.
- Упркос повећању цена енергената покушаћемо да ову грејну сезону завршимо са досадашњим ценама грејања за крајње потрошаче, под условом да не дође до неких драстичних промена на тржишту – закључио је Јовановић.
ЕКСПЛОЗИЈЕ У ДУБАИЈУ, ДОХИ, ТЕЛ АВИВУ: Нови силовит удар Ирана; Техеран тврди да је Али Хамнеи жив (ФОТО/ВИДЕО)
ИЗРАЕЛ и САД извеле су напад на Иран. У Техерану су одјекнуле детонације, а касније су чуле и у другим местима. Како је речено, циљ напада је елиминисање непосредних претњи које долазе од иранског режима. Операција би, према писању медија, могла да траје неколико дана. У целој земљи проглашено ванредно стање. САД су операцију назвале "Епски бес".
28. 02. 2026. у 10:41 >> 22:21
ПРОЈЕКТИЛИ ПАДАЈУ НА ДУБАИ: Погледајте невероватан снимак, снажна експлозија (ВИДЕО)
Дописници агенције АФП чули су снажну експлозију у Дубаију у суботу, а један од њих видео је облак дима како се уздиже изнад града.
28. 02. 2026. у 16:42
СМЕХ ДО СУЗА: Питали Хрвате да ли знају српске речи - "Никада нећу погодити!" (ВИДЕО)
"ЛЕБЛЕБИЈА би могла бити каросерија."
27. 02. 2026. у 21:41
Коментари (0)