ДЕСЕТ ПРИЗНАЊА СА ДВА ФЕСТИВАЛА: Успеси Центра за културу Деспотовац (ФОТО)
На 7. Фестивалу аматерских позоришта “Штап и канап”, који је одржан у Великом Градишту, Театар “Ресава” Центра за културу Деспотовац освојио је четири награде.
FOTO: Privatna arhiva
Представа “Ружење народа” по тексту Слободана Селенића, у режији Мирољуба Ивановића и Немање Радивојевића, проглашена је за најбољу представу фестивала, а освојила је и признање за најбољу сценографију. Признање за најбољу мушку улогу припало је Мирољубу Ивановићу за улогу војводе Јездимира Куштримовића, док је признање за најбољу епизодну улогу добио Милош Милошевић за улогу управника.
Дечија представа “Алиса у земљи чуда”, у режији Немање Радивојевића, на 6. Међународном фестивалу драмског стваралаштва “Моравски цветић” у Трстенику освојила је две награде у главној конкуренцији фестивала - за најбољу костимографију и женску епизодну улогу. Представа је добила и четири специјална признања и похвалу дечијег жирија.
У Театру „Ресава“ кажу да им је било задовољство да учествују на фестивалима и да су признања плод тимског рада и великог ентузијазма, како старијих глумаца, тако и деце, а све уз подршку Центра за културу и општине.
Они подсећају и да ће у Деспотовцу од 2. до 6. октобра бити одржан други Фестивал дечијих позоришта “Ресавска чаролија”. Публика ће у такмичарском делу видети пет представа позоришта из Смедерева, Петровца на Млави, Сивца и Смедеревске Паланке.
Препоручујемо
МАЈА ГОЈКОВИЋ О БОРБИ ЗА ДРУШТВО БЕЗ НАСИЉА Положај жена све бољи и бољи
09. 12. 2025. у 20:00
СВЕЧАНО ОТВОРЕНЕ НОВА ЗГРАДА МЗ И ОБНОВЉЕНА САЛУ СОКОЛСКОГ ДРУШТВА Футогу по заслузи
09. 12. 2025. у 16:29
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.
09. 12. 2025. у 20:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)