ДЕСЕТ МИЛИОНА ДИНАРА ЗА КОНТРОЛУ ПЛОДНОСТИ ЗЕМЉИШТА: Подршка Покрајине стручним службама и институту
УГОВОРИ вредни укупно десет милиона динара, закључени након спроведеног конкурса за подршку у спровођењу контроле плодности обрадивог пољопривредног земљишта у Војводини, уручени су данас у Новом Саду представницима пољопривредних стручних служби у 12 градова и општина у покрајини као и новосадског Института за ратарство и повртарство.
Прес служба Покрајинске владе
На тај начин биће омогућена контрола плодности за 3.070 узорака земљишта, изјавила је помоћница покрајинског секретара за пољопривреду, водопривреду и шумарство Драгица Илић, уручујући уговоре.
- Циљ нам је да се пољопривредницима омогући бесплатно спровођење контроле плодности обрадивог пољопривредног земљишта, односно контроле његовог квалитета – поручила је она и позвала пољопривреднике да искористе услуге стручних пољопривредних служби и ураде анализе земљишта на својим парцелама, како би унапредили своју производњу.
Недавно усвојеним ребалансом буџета АП Војводине опредељено је додатних 35 милиона динара за унапређење саветодавног рада стручних служби у покрајини, подсетила је Илић напомињући да ће 20 милиона динара бити усмерено за саветодавство, док је 15 милиона динара намењено за едукације и набавку неопходне опреме за рад служби.
Препоручујемо
ОГЛАШЕНА ПРОДАЈА ИМОВИНЕ АУТОБУСКОГ ПРЕВОЗНИКА ИЗ ВРШЦА Оде фирма за 615 милиона
25. 01. 2026. у 20:00
СПРЕМА СЕ ВЕЛИКИ СУКОБ? ОГЛАСИЛО СЕ МИНИСТАРСТВО: На столу план евакуације туриста у случају рата
ИЗРАЕЛСКО Министарство туризма саопштило је данас да је припремило план за евакуацију око 42.000 туриста који се тренутно налазе у Израелу, уколико земља буде приморана да затвори свој ваздушни простор због страха од новог сукоба са Ираном.
26. 01. 2026. у 14:07
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
ДЕВАЛВИРАЛА ЈЕ ЈУТАРЊИ Колега оштро о Јовани: "Имам проблем што ради на националној телевизији"
ВОДИТЕЉ Огњен Несторовић без улепшавања и задршке проговорио је о свом односу са Јованом Јеремић, колегиницом која данас ради у медијској кући у којој је он некада градио своју новинарску и водитељску каријеру.
25. 01. 2026. у 20:42
Коментари (0)