ФЕСТИВАЛ ДЕЧЈЕГ СТВАРАЛАШТВА: Уметник из школске клупе
У оквиру 5. Фестивала дечјег стваралаштва под називом „Уметник из школске клупе“ Народна библиотека „Радоје Домановић“ у Лесковцу расписала је наградни конкурс са темом „Још увек сам дете“.
фото: И.Митић
Циљ овог фестивала је да се, уз помоћ књиге, уметности и овладавањем савременим технологијама, деца и млади подстакну и да увиде значај читања и писане речи.
На конкурсу могу учествовати сви ученици основних и средњих школа на територији Србије и иностранства, а одлуку о најбољима донеће стручни жири, после 18. октобра, односно по истеку рока за достављање радова.
Лесковачка библиотека расписала је литерарни конкурс у три категорије које чине ученици нижих, односно виших разреда основне школе и средњошколци. Они могу да се изразе кроз књижевене форме које сами изаберу: песме, приче, бајке, есеје, репортаже…
У истим категоријама жирираће се и приспели радови на конкурс за видео-запис, односно трејлер о омиљеној књизи, домаћих и страних аутора, и он треба да представља оригинални рад аутора.
Фестивал дечјег стваралаштва организује се под покровитељством Министарства културе и локалне самоуправе.
Препоручујемо
МАЈА ГОЈКОВИЋ О БОРБИ ЗА ДРУШТВО БЕЗ НАСИЉА Положај жена све бољи и бољи
09. 12. 2025. у 20:00
СВЕЧАНО ОТВОРЕНЕ НОВА ЗГРАДА МЗ И ОБНОВЉЕНА САЛУ СОКОЛСКОГ ДРУШТВА Футогу по заслузи
09. 12. 2025. у 16:29
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.
09. 12. 2025. у 20:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)