ЧЕТИРИ ГОДИШЊА ДОБА: Изложба мултимедијалне уметнице Милене Попов (ФОТО)
ИЗЛОЖБА Зрењанинке Милене Попов под називом Четири годишња доба, отворена је у Културном центру у Зрењанину и биће доступна публици до 18.јула.
Културни центар Зрењанин
Изложбена целина ове мултимедијалне уметнице, настала је током 2021. године као видео инсталација која прати промене годишњих доба посматрене кроз сезонске промене биљног света у врту њених родитеља.
- Целина не само да симболизује животни циклус и друге цикличне системе универзума, него и вредности природног света које могу да култивишу људски ум који је отворен за учење - поручује ауторка, уз напомену да је била инспирисана источно-азијским сликама годишњих доба.
Иначе, сваки видео-рад у овој инсталацији почиње хаику песмом Матсуа Басоа, а она, попут овог јапанског песника-сликара, који у свом чувеном путовању на Запад прати знакове природе и спознаје животне вредности, на свом путовању од Зрењанина до Њурока непрестано учи.
Препоручујемо
АКРЕДИТАЦИЈА НА ЧАК СЕДАМ ГОДИНА: Дом здравља у Ваљеву поново сврстан у медицинску елиту
11. 03. 2026. у 06:45
РЕКОНСТРУКЦИЈА ВОДОВОДНЕ МРЕЖЕ У АПАТИНУ: Влада определила 284 милиона динара
10. 03. 2026. у 13:47
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
ТРАМП НИ НЕ ПОМИШЉА ДА УДАРИ НА ОВО ОСТРВО: Кад би се то десило Иран би пропао - бомбе одјекују по целој земљи, само тај део не дирају ФОТО
ВЕЋ више од недељу дана, из Техерана и остатка Ирана стижу драматичне слике уништених складишта горива и стубова црног дима који су настали услед израелско-америчког бомбардовања. Али једно место у северном Персијском заливу остало је нетакнуто.
10. 03. 2026. у 21:47
Коментари (0)