УЖИЦЕ ПОСЛЕ ПОПЛАВЕ: Вода је ушла у 35 стамбених кућа и зграда
После бујице која је у уторак по подне улице Ужица претворила у реке, начинивши велику материјалну штету бројним Ерама, у граду на Ђетињи у среду је започело отклањање последица.
Ужице медиа
Вода је ушла у 35 стамбених кућа и зграда, у 15 предузећа, отклањање муља је први посао.
- Изливање потока било је драматичније него „озлоглашене“ 2014. године. Највише последица бујице имамо у самом градском језгру и у МЗ Волујац. Одводи једноставно нису могли да отклоне оволику количину воде - став је Зорана Милитарова, шефа Градског штаба за ванредне ситуације.
Он додаје да је пало 40 литара кише по метру квадратном, што превазилази капацитете инфраструктуре.
Колика је штета од поплаве, знаће се у наредном периоду.
- У једној фирми недалеко од мене, вода је уништила приземље и оштетила скупу опрему, штета је сигурно огромна. Иза бујице остале су велике количине муља – кажу станари Улице Србољуба Срба Стаменковића, незадовољни реакцијом локалне самоуправе и стањем инфраструктуре у граду.
Радници су током дана чистили муљ из поплављених улица и улаза у зграде. После чишћења, уследиће дезинфекција поплављеног простора, јер је дошло до мешања кишне и фекалне канализације.
Препоручујемо
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)