САНИРАЈУ СЕ ПОСЛЕДИЦЕ ПОПЛАВА: У току процена штете у Владичином Хану и Трговишту

Општине Владичин Хан и Трговиште у петак суочили су се са поплавама које на срећу нису угрозиле становништво, али су нанеле штету на инфраструктури и домаћинствима. Екипе су на терену, ради се на процени штете и отклањању последица.

САНИРАЈУ СЕ ПОСЛЕДИЦЕ ПОПЛАВА: У току процена штете у Владичином Хану и Трговишту

Фото: Ј.С.

У Владичином Хану је установљено да је узрок поплава у центру града био запушен пропуст кроз који вода из бујичног потока иде у реку Калиманку. Како је водостај у потоку због падавина порастао, носио је отпатке, ситно и крупно камење, али и велики пањ који је запушио пропуст, па вода није ишла у реку већ се излила на улицу. Хитном интервенцијом направљен је насип и вода одврнута у корито Калиманке. Евидентира се штета и у сеским деловима Владичиног Хана.

На делу територије општине Трговиште још увек је на снази ванредна ситуација. Председник општине Ненад Крстић каже да су оштећени сеоски путеви, забележена су и два оштећења на мостовима, али да је прерано говорити о штетама које је претрпела пољопривреда и нека домаћинства, те да ће се на томе радити у наредном периоду. Ситуација је из дана у дан повољнија, вода се повукла, тако да за сада нема већих проблема.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?

МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?

ФИЛИП Томовић имао је 17 година када је његов живот трагично прекинут, а случај његове смрти годинама касније остао је један од најпотреснијих догађаја који се повезује са причама о деловању сатанистичких и окултних група у Србији.

09. 07. 2026. у 13:29

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.

08. 07. 2026. у 17:19

Коментари (0)

УСПЕШНА САРАДЊА КСВ И ФОНДАЦИЈЕ МЕРИДИАН: Финансијска инјекција за клубове са подручја Покрајине