"ЛЕТ ИТ БИ ПО ЛАЛОШКИ": Песме "Битлса" у књизи Младена Бате Рацића
Промоција књиге "Лет ит бе по лалошки", Младена Бате Рацића, одржаће се у четвртак, 22. јуна у 19 часова, у Атријуму мизеја у Зрењанину, уз преводе песама легендарних Битлса у духу лалошког говора.
Музеј Зрењанин
Уз преводе песама, писац је ову књигу допунио личним животним причама које су су повезане и проткане музиком Битлса, у наизглед необавезном и шаљивом тону, уз јединствени шарм који има банатски говор.
На промоцији књиге ће осим аутора Младена Рацића, говорити Бане Локнер музички критичар и уредник, продуцент Владимир Кајловић, карикатуриста и илустратор Никола Драгаш и Горан Траиловић главни и одговорни уредник Библиотеке у Панчеву, која је издала ову књигу, уз Зрењанински камерни хор под вођством диригенткиње Андрее Поше, који ће извести неколико песама Битлса, чији тексови су преведени у књизи.
Препоручујемо
НАЈБОЉИ СПОРТИСТИ ВАЗДУХОПЛОВЦИ: „Златни орао“ поново Кристини Чипчић и Ивану Павлову
20. 03. 2026. у 19:24
ОПРЕЗ, ФАРБАЈУ ПЕШАЧКЕ ПРЕЛАЗЕ: У Вршцу почела обнова саобраћајне сигнализације
20. 03. 2026. у 16:35
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
ЕКСПЛОЗИВ БИО СПРЕМАН: "Дигли бисмо у ваздух аеродром на Гренланду"
ДВА МЕСЕЦА пре израелско-америчког напада на Иран, Данска је била спремна да оружано брани свој суверенитет над Гренландом.
19. 03. 2026. у 14:12
Коментари (0)