ВАНРЕДНА СИТУАЦИЈА У ПАРАЋИНУ: Поплаве највише угрозиле села Својново, Поточац, Дреновац, Сикирицу и Ратаре
НА ПРЕДЛОГ команданта Штаба за ванредне ситуације општине Параћин, Владимира Милићевића, на седници одржаној у 17 сати једногласно је донета Одлука о проглашењу ванредне ситуације на територији општине Параћин.
Фото: З. Рашић
Услед великих падавина, у више делова општине Параћин дошло је до угрожавања имовине, домаћинстава, пољопривредних усева, као и путне инфраструктуре. Најпогођенија су за сада села Својново, Поточац, Дреновац, Сикирица и Ратаре.
Река Црница надолази, Грза је већ на нивоу максималне висине корита.
Милићевић је у образложењу рекао да ће се увођењем ванредне ситуације на територији целе општине Параћин обезбедити да све службе делују на терену или буду у приправности. Посебно се то односи на мобилне тимове задужене за постављање мобилне ограде за одбрану од поплава.
Тренутно се распоређује механизација са материјалом и џаковима у Поточцу, где се излио бујични поток са Јухора.
Препоручујемо
"МОГУЋИ СУ И НОВИ ПОТРЕСИ" Сеизмолог открива шта Србију чека после данашњих земљотреса
12. 06. 2023. у 15:27
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег
СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.
11. 03. 2026. у 17:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)