СЕДАМ ДЕЦЕНИЈА ПОСТОЈАЊА: Стална конференција градова и општина Србије обележила јубилеј
Стална конференција градова и општина Србије (СКГО), којом тренутно председава градоначелник Лесковца Горан Цветановић, обележила је, свечаном седницом свог председништва 70 година постојања и рада.
фото: ГУ Лесковац
Како је саопштено из кабинета лесковачког градоначелника, Цветановић је том приликом, на седници у Шиду, истакао да је СКГО своју традицију започела априла 1953. године када је, у београдском Дому синдиката, одржан скуп под називом „Конференција градова Југославије“.
На њему су се окупили представници 21 највећег града тадашње државе међу којима и шест градова из Србије: Београда, Крагујевца, Новог Сада, Ниша, Приштине и Суботице.
- Мислим да сви можемо да будемо поносни на организацију какву данас имамо и на улогу коју она има у нашем друштву и држави. Не знам да ли су њени оснивачи могли знати и очекивати да ће трајати и успешно деловати већ седам деценија и зато вас позивам да на достојан начин наставимо визију наших претходника пружајући значајне резултате и у деценијама које долазе – поручио је Цветановић.
фото: ГУ Лесковац
На скупу је говорио и домаћин свечане седнице Зоран Семеновић, градоначелник Шида као и Чедомир Ракић, државни секретар у Министарству државне управе и локалне самоуправе.
После формалног дела учесници заседања су обишли Музеј наивне уметности „Илијанум“ као и галерију слика „Сава Шумановић“ у Шиду.
Препоручујемо
ОДЛАЗАК ДОКТОРА СВЕТЕ: Преминуо познати кикиндски педијатар Светозар Белеслин (ФОТО)
25. 02. 2026. у 21:33
ИЗЛОЖБА „БИТ“ ДУШАНКЕ МИК ГЛУМАЦ: Радови вршачке уметнице у Галерији Дома војске
25. 02. 2026. у 18:39
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)
УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.
25. 02. 2026. у 12:25
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)