У КИКИНДИ „100 НЕВИДЉИВИХ“: У Народном музеју вечерас изложба предмета који се први пут представљају (ФОТО)

Рада Шегрт
Рада Шегрт

16. 05. 2023. у 17:55

Пошто је манифестација „Ноћ музеја“ ове године, одлуком организатора, отказана, Народни музеј у Кикинди вечерас ће приредити изложбу занимљивог назива: „100 невидљивих“.

У КИКИНДИ „100 НЕВИДЉИВИХ“: У Народном музеју вечерас изложба предмета који се први пут представљају (ФОТО)

Фото: Народни музеј Кикинда

На њој ће први пут јавности бити представљени предмети из фундуса музеја који до сада никада нису излагани или су неки били приказани врло ретко.

- Идеја за креирање ове поставке јесте да се публици прикаже разноврсност музејских збирки. Изложбом су обухваћени музејски предмети који се први пут излажу. Сваки од тих експоната прати занимљива прича о томе када су настали, ко их је направио, ко их је и како користио и како су доспели у музеј – саопштено је из кикиндског музеја.

Изложба "100 невидљивих" биће отворена вечерас у 19 сати, у галерији музеја. Из ове установе су, такође, саопштили да ће је до 19. маја улазак у музеј бити бесплатан.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".

11. 03. 2026. у 16:26

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.

11. 03. 2026. у 17:06

У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА Милановић љут на Израелца: Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!

"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.

11. 03. 2026. у 13:59

Коментари (0)

СРПСКИ ДУО ЧИНИ ЧУДА: Николић и Јовић у комшилуку настављају пут ка европском трофеју