ФИЈАКЕРИЈАДА У ИЛАНЏИ: У селу Милоша Црњанског обележавају летњег Светог Николу

Јелена Баљак

12. 05. 2023. у 13:36

ЈУЖНОБАНАТСКО село Иланџа, у ком је чувени српски писац Милош Црњански провео детињство, од 16. до 21. маја организоваће низ догађаја поводом сеоске славе – летњег Светог Николе.

ФИЈАКЕРИЈАДА У ИЛАНЏИ: У селу Милоша Црњанског обележавају летњег Светог Николу

Фото: Ј.Ј.Баљак

Посебан акценат биће стављен на гастрономска такмичења у кувању гулаша и рибље чорбе, а оно чему се мештани највише радују је повратак традиционалне фијакеријаде.

Љубитељи коња ће у недељу, 21. маја, моћи да уживају у кружној ревији једнопрега, двопрега, тропрега и четворопрега.

Биће организован и турнир у малом фудбалу, који ће трајати свих шест славских дана.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.

07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05

Коментари (0)

ПЛЕМЕНИТИ И ОДАНИ: Људи „анђеоске душе“ рађају се у ова три хороскопска знака