НАЈЧЕШЋЕ ГИНУ ПРЕТРЧАВАЈУЋИ УЛИЦУ: Из суботичке полиције апелују на пешаке и на возаче да поштују прописе
На подручју Полицијске управе у Суботицу, у чијој су надлежности Суботица, Бачка Топола и Мали Иђош, претходној години погинула су четири пешака, једанаест је задобило тешке телесне повреде а 21 лаке. Од почетка ове године није било саобраћајних незгода са смртним исходом за пешаке, али је једно лице теже, а шест лакше повређено.
Д.Н.
Најчешћи узроци саобраћајних незгода у којима учествују пешаци су претрчавање коловоза, лоша процена брзине кретања возила, као и неопрезно ступање на коловоз, односно конзумирање алкохола. Када је реч о возачима то су непропуштање пешака на прелазу и непрописно претицање.
Из суботичке полиције апелују како на пешаке тако и на возаче да поштују саобраћајне прописе, како би се смањио број незгода у којима страдају управо пешаци.
И за пешаке и за возаче предвиђене су санкције – казна за коришћење мобилног телефона или слушалица приликом преласка улице износи 3000 динара, док је за задржавање на коловозу а да то није најкраћа путања износи од 6000 до 20.000 динара, у случају преласка на црвено од 15.000 до 30.000 динара.
Препоручујемо
ПРОЛЕЋНО УРЕЂЕЊЕ ГРАДА: Смедеревско комунално предузеће у акцији садње цвећа
13. 03. 2026. у 12:24
ОСЛОНАЦ НАШОЈ ПРИВРЕДИ: Састанак директора НСЗ са краљевачким челницима и привредницима
13. 03. 2026. у 11:04
БРИГА О НАЈМЛАЂИМА: У Пожаревцу у плану изградња четири дечја игралишта
13. 03. 2026. у 10:31
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ГОРИ АМЕРИЧКИ НОСАЧ АВИОНА: Хитно се огласила Централна команда САД
ДАНАС је на америчком носачу авиона USS Gerald R. Ford (CVN-78) избио пожар, који је у међувремену угашен.
12. 03. 2026. у 16:38
ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"
СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.
12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37
Коментари (0)