НОВО ЛИЦЕ СРЦ "ДУБОЧИЦА": Завршени радови на реконструкцији лесковачких базена

У РЕКОНСТРУКЦИЈИ базена у лесковачком СРЦ „Дубочица“ инвестирано је седам милиона динара. Ово је прво значајније инвестиционо одржавање од отварања базена пре две деценије.

НОВО ЛИЦЕ СРЦ ДУБОЧИЦА: Завршени радови на реконструкцији лесковачких базена

фото: ГУ Лесковац

У оквиру тих радова замењени су метални носећи стубови базена, термоизолација и осветљење. Сада су, као и на отварању, свака сијалица и рефлектор у функцији, а изведеним радовима и сајле базена растерећене су непотребног терета већег од 1,5 тона.

- Овај базен је јединствен у Србији по томе што није укопан и налази се на спрату спортског објекта, а изведени радови умногоме доприносе и уштеди енергије – казао је Стефан Китановић, члан лесковачког Градског већа.

Он је подсетио да на базену у Лесковцу тренирају два клуба чији пливачи бележе сјајне резултате и нагласио да се седиште Пливачког савеза централне Србије налази у граду на Ветерници.

Директор СРЦ „Дубочица“ Иван Миловац је додао да се само изолацијом топлотних тела и цеви годишње штеди око 3,3 милиона динара.

- Уређен је и плато испред овог времешног објекта, али имамо још много посла. Уз подршку градоначелника Горана Цветановића и људи задужених за спорт сигуран сам да ће и наши нови планови бити реализовани – оценио је Миловац.

Градоначелник Цветановић је истакао да је сваки динар уложен у одржавање 4.500 метара квадратних лесковачког спортског центра најбоље уложен новац и то илустровао чињеницом да су бројни млади таленти једва чекали да базен, после месец и по дана, поново почне да ради како би се вратили тренинзима и новим успесима.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

ШИПТАРИ ПОНИЖАВАЈУ СРБЕ НА ВИДОВДАН: Упуство терориста нашем народу како да се понаша у својој земљи (ФОТО)