РАЗМЕНА ЗНАЊА И ИСКУСТВА: У Врњачкој Бањи одржан скуп посвећен комуналном унапређењу

У организацији Удружења за технологију воде и санитарно инжењерство, Удружења водовода и канализације Србије и Привредне коморе Србије, у Врњачкој Бањи одржана је 52. Међународна конференција на тему „Отпадне воде, комунални, чврсти отпад и опасан отпад“.

РАЗМЕНА ЗНАЊА И ИСКУСТВА: У Врњачкој Бањи одржан скуп посвећен комуналном унапређењу

Општина Врњачка Бања

Учесници дведневног скупа били су у прилици да се упознају са значајним научним достигнућима, трендовима, могућностима и најбољом праксом у одрживом управљању отпадним водама и отпадом.

- У Србији тренутно укупно недостаје 10.500 километара канализационе мреже, а неопходно је рехабилитовати око хиљаду километара постојећег система. Огроман број годишњих прикључења на мрежу представља изазов у решавању и пречишћавању отпадних вода – рекао је Предраг Богдановић, председник Удружења за технологију воде и санитарно инжењерство.

Уз побољшање стања у животној средини, један је од важних циљева конференције је и могућност повезивања оператера, пројектаната и консултаната са научним истраживачима, произвођачима и дистрибутерима опреме што, истовремено, отвара простор за размену мишљења и практичних искустава која омогућавају још један искорак у постизању одрживог развоја друштва.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

Коментари (0)

ОСВЕЖЕЊЕ, АДРЕНАЛИН И ПОРОДИЧНА ЗАБАВА: Водич кроз најбоље аква-паркове у Србији овог лета!