ФЕСТИВАЛ У ПЕТРОВЦУ НА МЛАВИ: Јелена и Валентино победници "Гулиних дана"
ЗА најбољу глумицу и глумца на Фестивалу глумачких остварења “Гулини дани” одржаном у Петровцу на Млави, проглашени су Јелена Стојадиновић и Валентино Ољача.
Културно-просветни центар у Петровцу на Млави
Јелена је награђена за тумачење улоге Мице у „Мрешћењу шарана“ Центра за културу „Масука“ из Велике Плане, а Ољача за тумачење лика ујка Благоја у представи „Др“ позоришта „Бранислав Нушић“ из Малог Црнића.
За најбоље епизодне глумце проглашени су актери представе „Иза кулиса“ Градског позоришта Јагодина - Марија Дебељаковић Стефановић за улогу Белинде/Флавије и Бојан Милорадовић за улогу Фредерика/Филипа. Фестивал „Гулини дани“ већ 13 година одржава се у част Драгољуба Милосављевића Гуле (1923-2005), познатог филмског и ТВ глумца, родом из Петровца на Млави.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РАМПА ОД ТРАМПА ЗА МАКРОНА: Дипломатски скандал на помолу, Вашингтон спрема невиђени ударац Паризу
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе разматрају одлагање, или чак блокирање, именовања следећег француског амбасадора у Вашингтону, што је потез без преседана који прети да продуби јаз између два дугогодишња савезника, наводе четири извора упозната са ситуацијом.
29. 07. 2026. у 19:12
ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ВОЗАЧЕ У СРБИЈИ: Опозвана два популарна Nissan модела због ризика од пожара и повреда
НА сајту система НЕПРО објављен је опозив два модела путничких возила марке Nissan због безбедносних ризика који могу довести до повреда корисника, односно повећаног ризика од пожара.
24. 07. 2026. у 16:00
МАСОВНО ЗАТВАРАЊЕ ПЛАЖА У ЦГ: Вода опасна за купање, амбуланте пуне болесне деце - и на Словенској плажи забрањено купање
НА НЕКОЛИКО популарних плажа у Црној Гори уведена је забрана купања након што су анализе показале да морска вода није безбедна.
30. 07. 2026. у 16:55 >> 18:54
Коментари (0)